تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

آب، راه روستای آقابابا را گم کرده است!

  همزمان با سه‌شنبه 16 مهرماه جمعی از اهالی روستای آقابابا به منظور عدم بهره‌مندی مزارع زراعی خود از آب سد خاکی روستای مرتضی‌آباد تجمع اعتراض‌آمیزی را مقابل استانداری قزوین انجام دادند.

  محمدرضا ملکی از اعضای شورای روستای آقابابا در گفت‌وگو با ولایت ضمن تاکید بر حق مسلم مردم روستای خود بر بهره‌مندی از آب این سد خاکی یادآور شد: حدود 30 سال قبل این سد با هدف تامین آب کشاورزی روستاهای آقابابا، مرتضی‌آباد و کیخنان احداث می‌شود، در شرایطی که تقسیم اراضی در این منطقه صورت گرفته بوده است. 
  وی اضافه کرد: بهره‌مندی از آب سد خاکی حق کشاورزان روستای آقابابا است ولی مردم روستای مرتضی‌آباد و بیشتر کیخنان مانع از اجرای این حق مسلم می‌شوند، آنها تمایل ندارند آب این سد روانه‌ی روستای آقابابا شود در صورتی که اهالی این روستاها با یکدیگر روابط خانوادگی و قوم و خویشی دارند. 
  وی مالکیت روستای آق‌بابا بر آب این سد را از 30 سال قبل تایید و اثبات شده دانست و گفت: این حق در این مدت اجرا نمی‌شد با توجه به اینکه شکایاتی در این مدت صورت گرفته بود ولی ضمانت اجرایی نیافته و محقق نشده بود و از 8 سال قبل با پیگیری شورای سوم روستای آقابابا، بر این حق پافشاری و تاکید می‌شود. 
  ملکی تصریح کرد: همچنین 6 سال قبل فرمانداری قزوین مبلغ 10 میلیون تومان از اهالی روستای آقابابا برای لوله‌کشی و آبرسانی به این منطقه اخذ می‌کند ولی تاکنون کاری صورت نگرفته است. 
  وی از نتایج این تجمع صحبت کرد و گفت:‌ بنا به گفته‌ی مسئولان براساس جلسات برپا شده شورای تامین 10 روز پس از تجمع، راهکارهای اتخاذ شده برای حل این موضوع اطلاع‌رسانی خواهد شد که امیدواریم این مهم به نفع روستاییان آقابابا که سال‌هاست انتظار کشیده‌اند نیز باشد. 
  وی تاکید کرد: امیدوارم سعی مسئولان استانداری بر رفع این مشکل باشد و نیز بحث گسترش سد و آبرسانی به دیگر روستاها در دستور کار قرار بگیرد.

  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : روستای ,آقابابا ,تاکید ,صورت ,شورای ,خاکی ,روستای آقابابا ,صورت گرفته ,مردم روستای ,روستای مرتضی‌آباد ,اهالی روستای ,اهالی روستای آقابابا ,
  آب، راه روستای آقابابا را گم کرده است!

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 2 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر