خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

در خصوص 9 دی روز تبلور دوباره نظام اسلامی و بصیرت مردم همیشه در صحنه

  در خصوص حماسه نهم دی ماه 88 مباحث مختلفی از طریق افراد فراوانی نقل و مکتوب گردیده است. لذا بنده نیزبا توجه به اینکه در خصوص مدیریت روستایی کارهای کوچکی را به انجام رسانده ام خواستم ازاین منظر مطالبی را بیان نمایم. امید است مورد توجه قرار گیرد.

  در رابطه با بزرگداشت حماسه نهم دی مراسم باشکوهی در آقابابا با حضور اقشار مختلف مردم در محل حسینیه آقابابا با حضور حداقل 3000 نفر از اهالی فهیم منطقه با سخنرانی بخشدار محترم و حجت الاسلام معبودی نماینده ولی فقیه سپاه استان برگزار گرداید که حائز توجه و مهم بود.

  لذا جهت تبیین وحدت در جامعه و نقش محوری ولایت در جامعه اسلامی میتوان به آیات قران کریم، احادیث و روایات مختلفی اشاره نمود.

  در قرآن کریم با توجه به آیه مهم و مصداق عینی دستور خداوند متعال که میفرمایند: ( واعتصمو بحبل الله جمیعا ولا تفرقوا)  همگی به ریسمان الهی چنگ بزنید وازتفرقه بپرهیزید. که سرلوحه همه امور مسلمین و مدیران آن بایستی قرار بگیرد و در همه رده های مدیریتی این مهم در راس امورباشد. لذا دعوت به وحدت و همدلی در جامعه ای که تمامی دشمنان اسلام پشت مرزهای این کشور به صف ایستاده و میخواهند با ایجاد شک و دو دلی بین مسئولان و مردمنهال تفرق را در بین مردم بکارند بایستی همگی هوشیار باشیم و در دام حیله های دشمن نیفتیم و لذا میطلبد هر کسی که در جهت تفرقه قدم بر میدارد را جزء مسلمین ندایم و در رده کفار و ضد اسلام قرار دهیم. چرا که در بسیاری  اوقات برخی ندانم کاریها و سوئ مدیریت و اقدامات نا سنجیده میتواند کارهایی را موجب شود که هزینه های گرانی را برای کشورومنطقه ای که در آن زندگی میکنیم داشته باشد.خطاب بنده تمامی هم رده ای های خودم هست که بایستی هوشیار باشند و با سنجش تمامی امور کارهایی را به انجام رسانند که در منطقه خدمت خود منشاء اتحاد و همدلی مردم باشند انشالله.

  امام صادق علیه السلام می فرماید. ( ما کان لله ینمو) هر کاری که برای خدا باشد رشد میکند. لذا اگر کمی دقت کنیم میتوانیم کارهایی انجام دهیم که شاید در امور امروزی قابل دید نباشد ولی اثرش را که  در آینده ببینیم و مورد قبول حق قرار گیرد.لذا با در نظر گرفتن خدا در تمامی امور انسان میتواند از بسیاری مشکلات رهایی یابد

  در بحث عدم بصیرت و توجه به فرماین الهی و معصوم علیه السلام به نکات فراوانی میتوان اشاره کرد  که بنده به چندین مورد از ان اشاره میکنم.

  در جنگ صفین فرمانده دلاورسپاه اسلام مالک اشتر با توجه به وجود غبار فتنه در جامعه و قرار گرفتن در جنگی که معاویه حیله گر و عمرو عاص ملعون آن را هدایت می کردند.جهت جلوگیری از تفرق لشگر اسلام  شاخصهایی را برای پیروزی بر لشگر کفر قرار داده بود که این شاخصها در آخر منتهی به این شد که سپاه اسلام تا خیمه معاویه (لعن الله علیه) پیش رود ولی در همان زمانه فتنه عدم بصیرت برخی افراد باعث شد که سپاه اسلام نتیجه لازم را نگیرد.لذا با حیله عمرو عاص قرآن به نیزه شد و برخی افراد بی بصیرت  که سطحی نگر بودند باعث شد قرآن ناطق (علی علیه السلام) را فراموش کردند و با عدم بصیرت تفرقه در سپاه اسلام را فراهم کردند. لذا در همان نبرد شمر بن ذی الجوشن که از یاران علی (ع) بود زخمی برداشت و جانباز شد . ولی در آخر بازهم میتوان با عدم بصیرت نتیجه و فرجام شمر را ملاحظه کرد.

  در جنگ کربلا در حالی که حربن یزید ریاحی ازیاران عبید الله ابن زیاد  بود و  حتی اولین کسی بود که راه را بر امام و یارانش بست لذا با بصیرت و توجه به امام زمان خویش توانست از گرداب معصیت خارج شده و با آغوش امام و یارانش برگشت و جان خود را فدای درخت تناور اسلام نمود.

  لذا مردم انقلابی ایران اسلامی نیز با تاسی از امام حسین( ع) که فرمودند (هیهات من الذله) در روزنهم دی به حمایت از رهبری پرداختند که در سالهای اخیر با تدابیر داهیانه خود موجب وحدت در جامعه شده و ستون خیمه جمهوری اسلامی می باشند. تدابیری که در سالهای اخیر امام خامنه ای  با شاخص قرار دادن هر سال به یک نام مشخص موجبات حرکت جامعه اسلامی به سر منزل مقصود تا کنون گردیده و از تمامی فتنه ها سربلند بیرون آمده ایم . لذا برماست  که با توجه به عبرتهای گذشته و  رهنمودهای رهبر فرزانه از  اموری که وحدت و همدلی را در جامعه بهم میزند. دوری کنیم و مراقب باشیم کاری نکنیم مانند برخی خواص بی بصیرت زمینه تاخت و تاز دشمن در جامعه را فراهم آوریم.  این مطلب تا کنون 12 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : اسلام ,توجه ,جامعه ,بصیرت ,امام ,تمامی ,سپاه اسلام ,علیه السلام ,سالهای اخیر ,برخی افراد ,جامعه اسلامی ,
  در خصوص 9 دی روز تبلور دوباره نظام اسلامی و بصیرت مردم همیشه در صحنه

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر